1947 OLYMPIA V. GELDERSOORD

standardní typ

licence CZ, GB, Německo, Švédsko, AP

Narozen: 26.4.1999

Barva: vraník

Míry: KVP 108 cm, KVH 98 cm, OH 154 cm, Oho. 16 cm

Body: 8.0

Pedigree

Synové v chovu: Markes Optimus 

Chovatel: Borgers M.W., NLD 6851GJ Huissen

Majitel: Karolína Marková, Hřebčín Markes, Rosice

Držitel: Karolína Marková, Hřebčín Markes, Rosice

Stanice: Hřebčín Markes, Rosice, okres Brno venkov

Kontakt

E-mail: renmar@seznam.cz

Tel.: 723 901 878

Olympia Geldersoord je jedním z posledních hřebců v Evropě, kteří v sobě nesou 82,5 % starobylé krevní linie Marshwood a 12,5 % linie Transy - tudíž klasický generacemi ověřená kombinace. Výsledek absolutně nejlepších krevních linií!

Jeho otcem je On The Rocks of Marshwood, který je synem slavného Gletness Rockall. Dědečkem z matčiny strany je hřebec století - Newton v. Dorpzicht z linií Transy a Marshwood. Babičkou je Julie of Marshwood. Z toho vyplývá, že Olympia je prochován na linie P - J of Marshwood. Matka Olympia - Elenora v Geldersoord, se stala Over-all mistr v Holandsku - nejlepší klisna Holandska a obdržela nesčetně 1a prémií. Ve Švédsku získala dvojnásobný zlatý diplom a stala šampionkou klisen.

V únoru 2011 obdržel titul Best stallion - nejlepší hřebec Švédska s neuvěřitelnými 43 body!

Hřebec byl licentován pro Německo v Hannoveru, kde získal titul Premiový hřebec. Zúčastnil se také velmi úspěšně 15 denního výkonnostního testu Německa. V této zemi zanechal mnoho kvalitních potomků, kdy jedním z nejúspěšnějších je Schneltens Olympus.

11. 4. 2010 získal licenci pro chov ve Švédsku. Za dobu své přítomnosti ve Švédsku se zúčastnil hodnocení hřebců celkem čtyřikrát.

Hřebec připouští pouze omezený počet standardních klisen, vyššího rámce.