DOSTIHY

Historicky nejstarší sportovní disciplína pro využití shetlandských poníků

Dostihy shetlandských pony.

 Dostihy shetlandských poníků jsou tradiční součástí všech velkých dostihů ve Velké Británii a jsou ježděny pod záštitou Jejího Veličenstva britské královny Alžběty II..

Na doporučení chovatelů ze zámoří byl založen český Shetland pony race team CZ, který k životu přivedla chovatelka shetlandských poníků Renata Marková, hřebčín Markes Rosice. 

Děti trénuji v tréninkovém středisku pro tyto dostihy pod vedení Venduly Hořínkové,

 Stáj UNICORN z.s..

Dostihy shetlandských pony jsou vedeny v celorepublikové soutěži projektu PONY LIGY, nad kterou drží záštitu JOCKEY CLUB ČR. Serál dostihů je slavnostně vyhodnocován na Galavečeru Českého turfu. Do dostihů PONY LIGY sekce shp se může mimo členy Shetland pony race teamu přihlásit široká veřejnost, kdy podmínkou je registrovaný shetlandský poník.  Výsledky jsou následně započítávány do Chovatelského poháru SCHSHP z.s..

Shetland pony race team jezdí nejen oficiální dostihy Pony Ligy, ale také je zván na významné akce v České republice.  Team startoval například v exhibičních dostizích v hale Brněnského výstaviště, dále v Pardubicích při Koně v akci a v neposlední řadě na nejvýznamnějším dostihovém meetingu v ČR na Českém Derby - video zde:

 https://www.youtube.com/watch?v=Xz-4LQKkew4


Jockey Club ČR, jako dostihová autorita si klade za cíl zvýšit zájem dětí o dostihový sport a proto se rozhodl podporovat seriál dostihů pro poníky pod názvem

"Pony Liga za podpory Jockey Clubu ČR".

Od roku 2020 jsou do seriálu PONY LIGA za podpory JOCKEY CLUBU ČR zařazovány i dostihy na registrovaných ponících plemene SHETLAND PONY


Dokumenty a přihlášky k dostihům Pony ligy - sekce shp  naleznete na 

na webových stránkých dostihy. cz 

https://www.dostihy.cz/pony-dostihy

nebo stránkách Shetland pony race teamu

https://shetland-pony-race-team-cz.webnode.cz/


Kontakty:

Renata Marková  tel.: +420 723 901 878   shetlandponyrace@seznam.cz

renmar@seznam.cz

Ondřej Bláha tel.: +420 724 130 252

Karolína Marková tel.: +420 724 200 080

Shetland pony race team - Facebook

fotogalerie z dostihů: Viktor Král, Věra Marková, Romana Nevěřilová