Přehlídka plemenných hřebců Spálené Poříčí

19.3. 2022

 Na západočeské přehlídce plemenných hřebců s doprovodným programem bylo hojně zastoupeno i plemeno Shetland pony. Šetlandští poníci byli prezentováni ve třech ukázkách a diváci si mohli udělat velice pěkný obrázek o jejich všestranné využitelnosti.

Přehlídka se konala v kryté hale pěkného jezdeckého areálu Lhotka ve Spáleném Poříčí v sobotu 19.3. 2022. Bezprostředně po slavnostním zahájení nastoupila kolekce těch nejmenších plemenných hřebců. Za plemeno Shetland pony nastoupili k předvedení na ruce tři plemenní hřebci:

2784 Kadov Ivy Shetland pony mini, ryzák v majetku p. Zimlové z Plzně z chovu Lucie Kočovské z hřebčína Viklan Kadov. Tento plemenný hřebec působí od loňského roku na stanici v Plzni u p. Zimlové.

2261 Blatouch of Kadov Shetland pony standard, palomino. Majitelem a chovatelem je Lucie Kočovská, hřebčín Viklan Kadov. Hřebec bude v letošním roce první část připouštěcí sezóny na stanici hřebčína Viklan Kadov a druhou část sezóny na stanici v Boru u Tachova.

1948 Eiger Izzard Shetland pony v typu mini, ryzák chovatelem je hřebčín Eiger ve Velké Británii a majitelem Lucie Kočovská, hřebčín Viklan Kadov. Hřebec je pro letošní připouštěcí sezónu k dispozici na domovské stanici hřebčína Viklan Kadov.

Po předvedení shetlandských plemenných hřebců proběhla ukázka Ponyterapie, kterou představila p. Milena Malinová z Kaznějova. M. Malinová se této metodě intenzivně věnuje a k terapii používá shetlandské poníky v typu mini. Pro ukázku terapie přivezla do Spáleného Poříčí chovnou klisnu Halstock Charity.

V doprovodném programu se představilo šestispřeží p. Josefa Kočovského z Bělčic. Šestispřeží v podání koní: Honey, Persy, Marty, Emír a Jimmy s Míšou předvedli velmi dobrou ovladatelnost a přiježděnost.