PLEMENNÍ HŘEBCI V ČR

Nejlépe hodnocený hřebec písecké licentace 2023 s bodovým hodnocením 8,15 b. Je krásný souměrný hřebec s perfektním exteriérem, výborným charakterem i pohybem. Má zajímavou barvu, plavák s odstínem písku. Matkou je klisna Yarpha Bunting (plavka), vítězka řady výstav i NŠ. A otec plemenný hřebec Blatouch of Kadov (palomino).

hřebec vraník 3096 Kadov Oat se stal druhým nejlépe hodnoceným hřebcem na licentaci v Písku 2023 s celkovým hodnocením 8 b. Komise hřebce hodnotila jako bezchybného ve velmi dobrém exteriéru a typu s velice výjimečným pohybem. Otcem je plemenný hřebec Markes Optimus, který je typickým představitelem linie Marshwood a zároveň má i vysoký podíl této...

Nádherný rezvý hřebec z hřebčinské matky Kinkell Gracious , po otci Rosedome of Transy. Hřebec má výborný charakter, dobrou kostru, krásnou malou hlavu. KVH 102 cm . Rezavou barvu předává potomkům!

Tento famózní hřebec z chovu Knock byl zapůjčen do našeho hřebčína z Holandska. Chovatelkou je paní Sheila Edwards - Cumbrie, Velká Británie. Do plemenitby v ČR byl zařazen na základě výjimky platné pro hřebce starší 15 s britskou licencí.

Nabízíme pro připouštěcí sezonu (vždy od 1.2. - 31.7. aktuálního roku) hřebce Smajlíka of Kadov, plemene shetland v mini typu. Hřebec má českou připouštěcí licenci. Smajlík má naprosto vyrovnaný charakter, při práci s dětmi i seniory klidný, vnímavý a ochotný. Matka Smajlíka je barvy palomino a otec Bay Roan. Zdravé potomstvo dobrého exteriéru.

Plemenný hřebec 2548 Kadov Philip je velice nadějný mladý hřebec, který byl licentován pro českou plemennou knihu na podzim 2018. Je to originální Shetland pony ve standardním typu a je registrovaný jak v české PK tak v anglické PK (SPSBS).

Hřebec Blatouch of Kadov je odchovancem hřebčína Viklan Kadov. Matkou je chovná klisna Andante Permoník (isabela) a otcem plemenný hřebec Lanshiver Bagins (ryzák), který byl dovezen z Velké Británie. Oba rodiče jsou zapsáni jak v české plemenné knize, tak v plemenné knize ve Velké Británii.

Do České republiky byl importován v prosinci 2012. Calimero af Jäboruder je vraník v mohutné kostře s dobrou mechaniku pohybu. Disponuje výborným charakterem. Má dlouhou hustou hřívu a ocas.

Hřebec Edern Gwion byl na jaře 2017 importován z velké Británie, kde působil v chovu a hřebčíně EDERN. Licentací prošel hned z jara 2017 a byl uchovněn.

Plemenný minishetlandský hřebec 1948 Eiger Izzard byl dovezen do České Republiky v roce 2013. Pochází z chovu pana Franka Hoddera z hřebčína Eiger ve Velké Británii. Hřebec má anglickou a českou licenci (od jara 2014 ).

Gádžo Permoník je krásný bělouš v mini typu. Je synem známého výstavně úspěšného hřebce Halstock Gobstopper. Matkou hřebce je chovná klisna hřebčína Permoník Myreton Daffodil, která byla dovezená z Velké Británie.

Hřebec 1092 Hektor Rafael se narodil v Zoologické zahradě v Liberci. Jako odstávče byl zakoupen a odchován na odchovně hřebců Shetland pony v Kadově u Blatné. Hřebec byl zařazen do plemenitby v roce 2006.

LOCKLEY PERMONÍK byl importován ještě v břiše své matky NANCY V. STAL DE HERSTERT, jeho otcem je velice kvalitní hřebec LECTOR VAN DE NIJKAMPHOEVE.

Modráček of Kadov je kvalitní standardní hřebec velmi zajímavé barvy mourek (Blue Roan). Tělesný rámec a silnou kostru zdědil po svém otci Wells Major General a výjimečnou barvu po matce Borůvka of Kadov.

Olympia Geldersoord je jedním z posledních hřebců v Evropě, kteří v sobě nesou 82,5 % starobylé krevní linie Marshwood a 12,5 % linie Transy - tudíž klasický generacemi ověřená kombinace. Výsledek absolutně nejlepších krevních linií!

Plemenný hřebec shetland pony pochází z preferovaného holandského chovu pana Borstlapa. Do ČR byl zakoupen Zemským hřebčincem v Písku a v plemenitbě působí od r. 2004.
Hřebec je velmi korektní a vyniká výbornou povahou.

Plemenný hřebec Saliberry of Kadov je odchovancem hřebčína Viklan Kadov. Narodil se výstavně úspěšné klisně Pomněnka of Kadov po hřebci Syfoon v. Stal d. Tienmaatsweg, který byl dovezen z Holandska. Oba rodiče byli výkonnostně prověřeni pod sedlem i v zápřeži.

Wells Major General je vraník s velice silnou kostrou, výrazným osvalením dlouhou a hustou hřívou a ocasem. Má výbornou mechaniku pohybu. Ve Velké Británii splnil podmínky pro uchovnění.
V listopadu 2009 byl dovezen do České Republiky. Hřebce Wells Major General koupil a do ČR dovezl p. Jan Kněžínek. Otec hřebce Wells Royal Command byl Reservní...