PLEMENNÍ HŘEBCI

Prohlédněte si nabídku plemenných hřebců, kterou pravidelně aktualizujeme.

Jedná se o přehled plemenných hřebců v České republice, jejichž majitelé dodali podklady pro medailony.

U těchto naleznete podrobné informace o hřebci, jeho míry, bodové ohodnocení, místo působení a další informace.

 

Představujeme vám plemenného hřebce minishetlanda. Hewitt v.Stal the Walley byl dovezen do ČR z Francie v roce 2019, kde působil jako plemenný hřebec a je po něm několik potomků v různých barevných variantách.

Nabízíme pro připouštěcí sezonu (vždy od 1.2. - 31.7. aktuálního roku) hřebce Smajlíka of Kadov, plemene shetland v mini typu. Hřebec má českou připouštěcí licenci. Smajlík má naprosto vyrovnaný charakter, při práci s dětmi i seniory klidný, vnímavý a ochotný. Matka Smajlíka je barvy palomino a otec Bay Roan. Zdravé potomstvo dobrého exteriéru.

Plemenný hřebec 2548 Kadov Philip je velice nadějný mladý hřebec, který byl licentován pro českou plemennou knihu na podzim 2018. Je to originální Shetland pony ve standardním typu a je registrovaný jak v české PK tak v anglické PK (SPSBS).

Halstock Milky Way je plemenným hřebcem který má Britskou i českou licenci. Má výborné, úspěšné potomstvo. Pyšní se tituly 1st Stallion & Reserve Senior Champion - Voe Show 20071st Miniature stallion, reserve senior champion & reserve overall ring champion - Viking Show 2007

Hřebec Blatouch of Kadov je odchovancem hřebčína Viklan Kadov. Matkou je chovná klisna Andante Permoník (isabela) a otcem plemenný hřebec Lanshiver Bagins (ryzák), který byl dovezen z Velké Británie. Oba rodiče jsou zapsáni jak v české plemenné knize, tak v plemenné knize ve Velké Británii.

Do České republiky byl importován v prosinci 2012. Calimero af Jäboruder je vraník v mohutné kostře s dobrou mechaniku pohybu. Disponuje výborným charakterem. Má dlouhou hustou hřívu a ocas.

Hřebec Edern Gwion byl na jaře 2017 importován z velké Británie, kde působil v chovu a hřebčíně EDERN. Licentací prošel hned z jara 2017 a byl uchovněn.

Plemenný minishetlandský hřebec 1948 Eiger Izzard byl dovezen do České Republiky v roce 2013. Pochází z chovu pana Franka Hoddera z hřebčína Eiger ve Velké Británii. Hřebec má anglickou a českou licenci (od jara 2014 ).

Gádžo Permoník je krásný bělouš v mini typu. Je synem známého výstavně úspěšného hřebce Halstock Gobstopper. Matkou hřebce je chovná klisna hřebčína Permoník Myreton Daffodil, která byla dovezená z Velké Británie.

Tento kvalitní hřebec byl importován v roce 2003 z Velké Británie. Má velmi dobrý původ. Vede krev známých anglických hřebčínů Kerswell a Halstock. Jeho dědeček New Park Chieftain byl v roce 2005 vyhlášen v UK plemeníkem roku. Přes matku je prošlechtěn 2-3 na Lakehead Evan.

Hřebec 1092 Hektor Rafael se narodil v Zoologické zahradě v Liberci. Jako odstávče byl zakoupen a odchován na odchovně hřebců Shetland pony v Kadově u Blatné. Hřebec byl zařazen do plemenitby v roce 2006.

LOCKLEY PERMONÍK byl importován ještě v břiše své matky NANCY V. STAL DE HERSTERT, jeho otcem je velice kvalitní hřebec LECTOR VAN DE NIJKAMPHOEVE.

Modráček of Kadov je kvalitní standardní hřebec velmi zajímavé barvy mourek (Blue Roan). Tělesný rámec a silnou kostru zdědil po svém otci Wells Major General a výjimečnou barvu po matce Borůvka of Kadov.

Olympia Geldersoord je jedním z posledních hřebců v Evropě, kteří v sobě nesou 82,5 % starobylé krevní linie Marshwood a 12,5 % linie Transy - tudíž klasický generacemi ověřená kombinace. Výsledek absolutně nejlepších krevních linií!

Midge se narodil ve velmi známém hřebčíně Parlington ve Velké Británii, kde také ve svých třech letech splnil podmínky pro registraci chovného hřebce. V jeho pedigree nalezneme několik stěžejních hřebců Parlingtonu: ať už je to známý ryzák Parlington Percy nebo Parlington Peregrine.

Plemenný hřebec shetland pony pochází z preferovaného holandského chovu pana Borstlapa. Do ČR byl zakoupen Zemským hřebčincem v Písku a v plemenitbě působí od r. 2004.
Hřebec je velmi korektní a vyniká výbornou povahou.

Plemenný hřebec Saliberry of Kadov je odchovancem hřebčína Viklan Kadov. Narodil se výstavně úspěšné klisně Pomněnka of Kadov po hřebci Syfoon v. Stal d. Tienmaatsweg, který byl dovezen z Holandska. Oba rodiče byli výkonnostně prověřeni pod sedlem i v zápřeži.